Rinovimi i Dembele, drejtuesit e Barcelonës nuk janë të qartë

FC Barcelona nuk do t’i kishte të gjitha me vete kur bëhet fjalë për rinovimin e Ousmane Dembélé. Anësori është dëmtuar sërish dhe pikërisht atëherë kur dukej se përmirësimi i kontratës ishte gati.

Ky dëmtim i ri ka ndezur alarmin në zonën fisnike të Camp Nou dhe ndonëse ishte çështje për të shmangur me rinovimin largimin e tij me kosto zero, për shumë menaxherë pasi panë brishtësinë e ekstremit do të vlerësonin mos vazhdoni më me zgjatjen e kontratës dhe të përpiqen me të gjitha mënyrat ta largoni nga skuadra në janar për të tentuar të fitojnë diçka.

Pa dyshim, ata supozojnë se nënshkrimi i francezit ka qenë marrëveshja më e keqe në historinë e klubit me Coutinhon, dhe për momentin të dy janë bërë një problem i madh. Braziliani do të largohet sa më shpejt, ndërsa Dembélé duhet të vendosë. Rinovimi firmoset me rrezikun që sjell ose pranohet që lamtumira e ekstremit të hyjë në librat e historisë së klubit si një menaxhim katastrofik.

Problemi për katalanasit është se koha është e shkurtër dhe nëse ata nuk nënshkruajnë rinovimin e menjëhershëm, Dembélé do të jetë i lirë të negociojë me klubet e tjera më 1 janar. Lëndimi i tij i fundit vonon gjithçka dhe shqetëson akoma më shumë Barcelonën, e cila ka dyshime se cili është vendimi më i mirë në këtë rast. Laporta duhet të vendosë.

Juventus dhe Liverpool janë shumë të vëmendshëm ndaj kësaj situate, dhe është që të dy do të dëshironin në radhët e tyre ish-Dortmundin, i cili nuk u dëmtua asnjëherë në Bundesligë dhe që deri më sot ka humbur gjysmën e dueleve me kulmin elastik. r.t/albeu.com

 


Shtuar 8.11.2021 09:34