Renditja e Kategorisë Superiore (FOTO LAJM)

E mërkura në Abissnet Superiore prodhoi ndeshje mjaft interesante, me skuadrat e pjesës së poshtme të renditjes që vazhdojnë luftën në distancë për të qëndruar në elitë.

Laçi mori fitoren e pestë radhazi në kampionat ku mundi 2-0 në shtëpi Kastriotin. Dygolëshi i mesfushorit Regi Lushkja, i dha tre pikët ekipit. Me këtë fitore Laçi parakalon Kukësin dhe shkon në vendin e dytë me 27 pikë, vetëm 3 më pak se Tirana.

Dueli për mbijetesën mes Dinamos dhe Skënderbeut u mbyll me porta ta paprekura. Vlen të përmendet që vendasit i shpëtoi portieri adoleshent Simon Simoni në minutat e fundit të sfidës.

Laçi është kthyer në një pretendent serioz në kampionat për shkak të ecurisë fantastikë.

Të mërkurën

LAÇI-KASTRIOTI 2-0

9’, 84’ R.Lushkja

DINAMO-SKËNDERBEU 0-0

Të enjten

TEUTA-EGNATIA 16:45

VLLAZNIA-KUKËSI 16:45

PARTIZANI-TIRANA 19: 45

Në foton më poshtë keni renditjen:

 


Shtuar 22.12.2021 21:17