Rekordi personal që Memphis dëshiron të mposhtë me Barçën

Memphis Depay është në lëvizje kur Barça ka nevojë për më shumë gola. Sulmuesi holandez ishte kyç në fitoren e Barçës kundër Villarrealit. Pas barazimit të Chukwueze, Memphis përmbysi me një gol në minutat e fundit që i dha skuadrës së Barcelonës tre pikë thelbësore për të mbajtur distancën nga kreu i renditjes.

Ai ka shënuar katër ndeshje radhazi në ligë, Alavés, Celta Espanyol dhe Villarreal . Ai është tre gola nga Pichichi Benzema (11) dhe një nga Vinicius (9). Është seria më e mirë në garat e ligës që nga një seri prej gjashtë ndeshjesh në Ligue 1 me Olympique Lyon midis marsit dhe prillit 2018 kundër Marseille, Toulouse (2), Metz, Amiens, Dijon dhe Nantes.

Kundër Betis, Memphis do të ketë mundësinë të zgjerojë rekordet e tij në vitin e tij të parë si lojtar i Barçës . Kujtojmë që sulmuesi nuk ka bërë debutimin e tij në Champions League. r.t/albeu.com


Shtuar 30.11.2021 11:30