REKORD/ Anglia fiton me rezultatin 20-0 ndaj Letonisë (VIDEO)

Kombëtarja e femrave të Anglisë ka vendosur një rekord duke arritur një fitore me rezultatin më të thëllë ndaj Letonisë, 20-0.

Ndeshja u zhvillua në kuadër kualifikueseve të Kupës së Botës, ku Anglia mban vendin e parë me pikë të plota në 6 ndeshje të luajtura.

Bie në sy fakti golavarazhi i cili mund të shihet rrallë në 6 ndeshje, 53 gola të shënuar dhe 0 të pësuar.

Tekse në sy ra edhe sulmuesja Ellen White i cila u bë golashënuesja më e mirë e të gjitha kohërave të Anglise duke kaluaar Kelly Smith.

Në fakt në këtë ndeshje White shenoi vetëm 3 gola, Mead 3, Hemp 4 , Toone 1, Stanway 1, Carter 1, England 2, Scott 1,  Russo 3 dhe Nobbs 1.

Shikoni më poshtë të gjithë golat:


Shtuar 1.12.2021 15:23