Realizoi autogol, gruaja i del në mbrojtje Szczesny (FOTO LAJM)

Polonia humbi debutimin në Euro 2020 dhe Wojciech Szczesny u bë portieri i parë që shënoi një autogol në një kampionat evropian, shkruan Albeu.com.

Një fatkeqësi që ka tërhequr shumë kritika te portieri i Juventusit, por midis kritikave dhe urrejtjes ka një ndryshim të madh, Zonja Szczesny theksoi:

“Unë jam krenare për ekipin tonë. Ata luftuan dhe bënë më të mirën. Emocionet ishin aty. I madh! Jam krenar për burrin tim të dashur Szczesny. Ai është gjithmonë një fitues për ne, çfarëdo që të ndodhë në fushë. Unë e di se sa shumë punon. Jam krenar që gjithmonë përpiqesh të përfaqësosh me krenari vendin tonë, shkroi Marina gruaja e portierit të Juventusit, duke ju përgjigjur fyerjve të tifozëve në rrjetet sociale. /albeu.com/

Shtuar 16.06.2021 11:30