Real Madridi nuk ka plan B në rast se Mbappe refuzon, klubi është në panik

Real Madridi ka mbetur pa plan B në rast se transferimi i Kylian Mbappe dështon.

Sipas Get French Football News, duke cituar gazetarin Romaine Molina, Real Madridi u tërhoq nga bisedimet e Borussia Dortmundit me Erling Haaland për ta bërë lëvizjen e Mbappe një prioritet.

Tani Haaland po shkon te Manchester City dhe Mbappe është afër qëndrimit në Paris.

“Në Madrid, ata e kuptuan se nuk mund të lidhnin një kontratë me Haaland, kështu që refuzuan marrëveshjen për hir të Mbappes, me të cilin kishin rënë dakord shumë kohë më parë.

Në fakt, Haaland ishte plani B. Tani ata nuk kanë një plan B, dhe Real Madridi është në panik, “tha Molina.

Kontrata e kampionit të botës me parisienët është llogaritur deri në fund të këtij sezoni.

Sulmuesi ende nuk ka zgjedhur mes Real Madridit dhe PSG-së. Ekziston një version sipas të cilit francezi është afër qëndrimit te PSG, pavarësisht marrëveshjes me Real Madridin, dhe presidenti i Madridit, Floretino Perez, tashmë dyshohet se u ka thënë lojtarëve se Mbappe nuk do të transferohet.

Nëna e futbollistit tha: “Kemi marrëveshje me Real Madridin dhe PSG -në, ofertat janë të barabarta. Kilian ka një zgjedhje për të bërë”. Vetë lojtari do ta bëjë të ditur vendimin e tij në transmetimin e kanalit TF1 pasditen e së dielës. /albeu.com/

Shtuar 21.05.2022 16:41