Real Madrid zbulon zëvendësuesin e Casemiro

Real Madrid thuhet se i është bashkuar Liverpool-it në garën për të nënshkruar mesfushorin e Leeds United, Kalvin Phillips.

26-vjeçari, i cili aktualisht është jashtë fushës për shkak të një dëmtimi, ka qenë një lojtar i spikatur për klubin dhe vendin, gjë që besohet se ka rënë në sy të një numri klubesh të mëdha evropiane.

 

Liverpool kuptohet se është admirues i madh i Phillips, me një raport që pretendon se ata janë të përgatitur të ofrojnë 33.4 milion £ për mesfushorin gjatë verës.

 

Megjithatë, ‘El Nacional’ raporton se Real Madridi e ka monitoruar nga afër Jorkshiremanin, i cili është një nga ‘obsesionet e mëdha’ të trajnerit Carlo Ancelotti.

 

Raporti shton se shefi italian i ka bërë të qartë hierarkisë së klubit se dëshiron të rekrutojë Phillips si zëvendësues të Casemiro, i cili ka pësuar një rënie në formë këtë sezon.

 

Phillips, i cili ka qenë me Leeds që nga mosha 14-vjeçare, ka bërë gjithsej 226 paraqitje për klubin e tij të fëmijërisë në të gjitha garat, duke shënuar 14 gola dhe duke regjistruar 13 asistime./ h.ll/albeu.com

Shtuar 19.01.2022 17:35