Real Madrid gjithnjë e më pranë për Rudiger

Real Madrid është klubi më i mirë i pozicionuar për të fituar shërbimet e Antonio Rüdiger nga sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi 28-vjeçar gjerman nga Chelsea përfundon kontratën e tij më 30 qershor 2022 dhe nga 1 janari i ardhshëm do të jetë i lirë të negociojë me kë të dojë.

Sipas portalit ‘Goal’, negociatat për rinovimin e Rüdiger kanë ngecur nga pretendimet e larta të mbrojtësit gjerman, i cili do të kishte kërkuar një pagë sa e sulmuesve më të mirë të bluve. Udhëheqja nuk duket e gatshme t’i pranojë këto kërkesa dhe në këtë situatë, Madridi është më i miri për të marrë përsipër shërbimet e tyre përpara kërkuesve të tjerë të fuqishëm si Bayern Munich apo PSG, të cilët gjithashtu do të ishin të interesuar për situatën e tyre.

Ndërkohë Real Madridi dëshiron të vazhdojë të zbatojë politikën e re të përforcimeve me lojtarët që sapo kontraktojnë, siç ndodhi në rastin e David Alaba kur lidhja e tij skadoi kontratën. E njëjta gjë mund të ndodhë tani me gjendjen e Antonio Rüdiger në Chelsea ose Paul Pogba në Manchester United , dy lojtarë të cilët janë të lirë në fund të këtij sezoni./h.ll/albeu.com


Shtuar 22.11.2021 23:27