Real Madrid dhe Man United në garë për mesfushorin e Bayern Munchen

Kontrata e Leon Goretzka me Bayern Munich skadon vitin e ardhshëm, në 2022, dhe Bild po raporton se ai është i përgatitur të largohet si agjent i lirë verën e ardhshme.

Sipas raportimeve Real Madrid besohet të jetë duke e monitoruar nga afër këtë situatë pasi ata mund të nënshkruajnë me gjermanin si një lojtarë i lirë, ashtu si ata kanë bërë me David Alaba .

Po ashtu në garë për mesfushorin është edhe Manchester United.


Shtuar 21.07.2021 15:11