Rasti i Eriksen, reagon kombëtarja e Danimarkës: Lojtari është zgjuar dhe do bëjë testime

Kombëtarja e Danimarkës ka dhënë lajmin e madh se mesfushori Christian Eriksen është zgjuar.

Danezi luftojë për jetën për disa minuta, pasi ra në tokë pa ndjenja gjatë ndeshjes kundër Finlandës.

Ndërkohë, Danimarka ka konfirmuar se mesfushori i talentuar është zgjuar.

“Christian Eriksen është zgjuar dhe do bëjë disa testime në spital”, shkruhet në komunikatë.

Ndërkohë, UEFA do mbajë takim me dy skuadrat dhe gjithçka që do vendoset do mësohet pas pak.

Shtuar 12.06.2021 19:44