Raiola: Zlatan duhet të kishte fituar të paktën njëherë Topin e Artë

“Topin e Artë? Nuk mund ta marr seriozisht.” Kështu ka thënë Mino Raiola, gjatë një interviste të publikuar në ‘Sport 1’.

“Për mendimin tim, Lewandowski duhet të kishte fituar këtë vit. Zlatan duhet të kishte fituar gjithashtu. Cilësia nuk mbizotëron gjithmonë në një demokraci. Emocionet dhe ndjenjat luajnë një rol në zgjedhje. Kush më pëlqen dhe kush jo.

Ndonjëherë mendoj : Le të harrojmë të gjithë këto çmime, por njerëzimi e do atë dhe ata gjithashtu duan Oscars. Unë e di nga Erling se ai dëshiron shumë të marrë Topin e Artë. Por unë gjithmonë i them: Erl, përpiqu të jesh më i miri mund të jesh dhe jo ta fitosh këtë trofe.”/h.ll/albeu.com


Shtuar 10.12.2021 18:39