Pse Raul refuzon të drejtojë ekipet kryesore?

Legjenda e Real Madridit, Raul po përgatitet për të filluar sezonin e tij të tretë në krye të Real Madrid Castilla-s, edhe pse shumë klube po tregojnë interes për të.

Sipas raportimeve të mediave, ish-kapiteni i Los Blancos ka marrë oferta nga Leeds dhe Schalke, por ka vendosur të qëndrojë në Valdebebas. Një zgjedhje shumë e pazakontë. Çdo gjë ka një shpjegim.

Raul është i lumtur që punon në Castilla. Ai beson se ky pozicion është një projekt mjaft serioz. Ai është i respektuar në klub si drejtues.

Raul, falë kontaktit të vazhdueshëm me Carlo Ancelottin, e kupton në mënyrë të përsosur se çfarë i duhet ekipit të parë. Trajnerëve të ekipit të parë nuk u kërkohet të konsultohen me trajnerët e të rinjve, por Ancelotti beson se është e nevojshme. Ai i beson gjykimit të Raulit, shkruan albeu.com.

Një arsye tjetër e mirë pse Raul nuk po nxiton të transferohet në një klub tjetër për një pozicion më prestigjioz është dëshira e tij për të udhëhequr Real Madridin pas largimit të Carlo Ancelottit. Ai arriti lartësi të mëdha në klub si lojtar dhe tani ai mund të bëhet një legjendë si trajner.

Emri i Raul është diskutuar që nga largimi i Zidane, por kjo do të ishte shumë shpejt për spanjollin. Raul do të jetë më i përgatitur herën tjetër.

Vendimi i Raul për të qëndruar në Madrid flet jo vetëm për ambicien e tij, por edhe për durimin e tij. Raul nuk punon për para, ai beson se do të vijë koha e tij. /albeu.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albeu Sport (@sportalbeu)

Shtuar 29.06.2022 21:22

Tags: