“Pse përsëri Messi? Zgjedhje skandaloze”, gazeta gjermane shpërthen ndaj fituesit të Topit të Artë

Lionel Messi ka fituar për herë të shtatë në karrierë “Topin e Artë” si askush tjetër më parë, me Ronaldon që e ndjek me pesë.

Këtë vit argjentinasi fitoi betejen më sulmuesin polak të Bayern Munchen, Robert Leëandoëski i cili ka bërë një super sezon, në fakt është disati radhazi dhe nëse pandemia nuk do ta kishte anuluar ceremoninë vitin e kaluar ai këtë herë do të ishte pranë të dytit.

Për fat të keq polaku vazhdon të mos ketë asnjë, pasi në një diferencë prej 33 pikësh e la atë në vendin e dytë.

Të shumta kanë polemikat pas dhënies së çmimi, me gazetën BILD që e quan skandal zgjedhjen e natës së sotme në Paris.

“Pse përsëri Messi? Zgjedhje skandaloze. Ronaldo shumë mbrapa”, është titulli kryesor i prestigjozes gjermane. /albeu.com


Shtuar 29.11.2021 23:24