Prestigjozja spanjolle: Ronaldo i hapur për rikthimin te Real Madridi

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është duke dominuar nëpër mediat e huaja, meqenëse lidhet me rikthimin në La Liga pas tri viteve.

 

Sipas Marca, nëse Reali e fton, atëherë portugezi do rikthehet në “Santiago Bernabeu”, transmeton lajmi.net.

Portugezi është i bindur që kontribuon shumë në Madrid dhe statistikat flasin për të.

Ai ka realizuar 30 gola 34 ndeshje këtë edicion, duke ndjekur 37 gola në 46 gjatë sezonit të kaluar dhe “Los Blancos” kanë nevojë për një golashënues.

Sidoqoftë, e tëra vendoset nga klubi, derisa janë në dijeni që portugezi duhet të këtë sinjal dhe sipas këtij raportimi marrëveshja vërtet mund të realizohet.


Shtuar 24.03.2021 09:15