PREMIER LEAGUE/ Man United – Liverpool, formacionet zyrtare

Manchester United dhe Liverpool do të ndeshen pas pak minutash në “Old Trafford” në kuadër të javës së nëntë të Premier League.

Momentalisht Liverpooli gëzon një formë më të mirë duke u rënditur në vendin e 3  me 18 pikë, 3 fitore dhe 2 barazimi në 5 ndeshjet e fundit, ndërsa Man United pozicionohet në vendin e 7 me 14 pikë, kun ë 5 ndeshjet e fundit ka 2 fitore, 2 humbje dhe një barazim.

“Djajtë e Kuq” sot do të tentojnë të rikthehen të fitorja pas 3 ndeshjesh.

Formacionet zyrtare:

Man United: De Gea; Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw; McTominay, Fred; Rashford, Fernandes, Greenwood, Ronaldo.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Milner, Keita; Jota, Salah, Firmino. /albeu.com


Shtuar 24.10.2021 16:35