Pogba për Ferguson: Ai nuk bëri asgjë

Ish-lojtari i Manchester United, Paul Pogba ka folur për trajnerin legjendar Alex Ferguson, nën drejtimin e të cilit Djajtë e Kuq fituan shumë trofe.

Vlen të thuhet se në një kohë Paul Pogba dhe Alex Ferguson nuk kishin një marrëdhënie, si rezultat i së cilës francezi u largua nga klubi në 2012.

“Ai nuk bëri asgjë. Nuk ishte lloji i trajnerit që shihni tani, si Pep Guardiola, i cili u thotë shumë lojtarëve. Jo, ai nuk ishte i tillë. Nuk mendoj se ai kishte nevojë ta bënte këtë sepse kishte staf dhe lojtarë.

A mund të jetë Ferguson i suksesshëm sot? Nëse ai kishte lojtarë të mirë, atëherë po”, tha Pogba për Daily Mail. /G.D albeu.com/


Shtuar 25.12.2022 18:05