Pirlo thuajse i larguar, Gattuso një nga alternativat për ta zëvendësuar

Gennaro Gattuso mund të jetë trajner i Juventusit.

 

Sipas “Tuttosport”, Juventusi po konsideron trajnerin e tanishëm të Napolit, Gennaro Gattuson si opsion për rolin e trajnerit në sezonin e ardhshëm.

“Bianconerët” patën një sezon për tu harruar, ku atyre u ka mbetur ndeshja e fundit e sezonit për ta fituar dhe për të shpresuar në ndonjë gabim eventual të Napolit dhe Milanit në rast se duan kualifikimin ne Ligën e Kampionëve.

E ardhmja e Pirlos thuhet të jetë larg “Allianz Stadium” në rast se Juve nuk kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Sipas artikullit, Gattuso po konsiderohet si opsion serioz nga drejtuesit “Bianconerë” për të marrë nën drejtim klubin nga sezoni i ardhshëm.

Allegri dhe Zidane janë dy emra të tjerë që po lidhen ngushtë me stolin e Juventusit.

Shtuar 17.05.2021 11:05