Pique flet para “El Clasico”: Ansu Fati shënon shumë, Vinicius më i miri për driblime

Të dielën do të luhet sfida e shumë pritur dhe Pique beson se që pas Messi-Ronaldo, “El Clasico” tashmë do të vendoset nga Fati-Vinicius. Të dy sulmuesit kanë karakteristika pothuajse të barabarta, të vegjël në moshë por të rritur në eksperiencë.

“Vinicius është shumë I shpejtë, elastic, një anësor I pastër ku në driblime tek për tek është I pamposhtur. Ansu Fati është teknik, më pak I shpejtë , driblues, por shënon shumë dhe për ne kjo ka rëndësi, goli.”

Këto kanë qënë komentet e Pique-së për të dy talentët e ekipeve përkatëse , por gjithashtu ai ka folur edhe për favoritin e ndeshjes.

“Favoritë në “el classico” nuk ka , ktë gjë e ka treguar historia, por nëse ata duan të jenë favoritë, ne ja japim atë kënaqësi nuk ka problem”, kështu e ka mbyllur Pique intervistën para sfidës së nesërme./albeu.com


Shtuar 23.10.2021 11:43