Përveç Aubameyang, Chelsea mund të marrë një tjetër sulmues nga Barcelona

“Chelsea” mund të blejë nga “Barcelona” një sulmues më shumë përveç Pierre-Emerick Aubameyang. Kujtojmë se blutë sot ranë dakord për transferimin e gabonezit në këmbim të Marcos Alonso me një shtesë prej 12 milionë eurosh.

Sipas gazetarit Gerard Romero, Chelsea mund të nënshkruajë edhe me sulmuesin Memphis Depay nga Barcelona. Holandezi i tha sot klubit katalanas dëshirën e tij për të ndryshuar regjistrimin e tij në klub.

Chelsea dhe Barcelona tashmë po diskutojnë në mënyrë aktive një marrëveshje të mundshme. Më parë, katalanasit ranë dakord të shkëputnin kontratën me holandezin dhe ta linin të shkonte falas te Juventusi, por marrëveshja nuk u realizua për faktin se lojtari nuk ra dakord për kushtet e kontratës. /albeu.com/

Shtuar 1.09.2022 16:15