Paredes bëri një debutim të zjarrtë për Juven, vendosi një rekord në një ndeshje dhe për pak sa nuk u grind me Sergio Ramos

Por kjo nuk e ndihmoi skuadrën, Juve humbi nga PSG.

Në ndeshjen e fazës së grupeve, Kylian Mbappe shënoi dy herë kundër Juventusit dhe fitoi ndeshjen.

Interesante, takimi ishte debutimi për mesfushorin e Juves, Leandro Paredes, ai luajti ndeshjen e parë me një bluzën “bardh e zi” kundër ish-shokëve të skuadrës.

Në një nga episodet, mbrojtësi i Juves, Bremer luajti ashpër kundër yllit kryesor të parizienëve, Kylian Mbappe, shkruan albeu.com.

E gjithë kjo çoi në një përleshje në të cilën vetëm Paredes dhe Sergio Ramos, i njohur për temperamentin e tij të dhunshëm, u ndeshën, spanjolli madje e kapi për fyti ish-shokun e ekipit, për të cilën mori një karton të verdhë të merituar.

Përveç kësaj, Paredes vendosi një rekord të Zonjës së Vjetër prej 102 prekjesh për ndeshje, më shumë se çdo lojtar tjetër në debutimin e tij në Ligën e Kampionëve i veshur me një fanellë të Juventusit që kur Opta ka mbledhur të dhëna të tilla (që nga viti 2003/04). /albeu.com/