Parashikimi i mediave për Topin e Artë 2021, ja kë nxjerrin fitues

Sipas shumicës së mediave dhe raportimeve të tyre, kanë parashikuar se fituesi i Topit të Artë do të jetë Lionel Messi.

Këto media kanë krijuar disa sondazhe ku në fund kanë arritur në këtë rezultat.

Deri para pak ditësh përflitej se një nga pretendentët kryesorë ishte Lewandowski, por sipas këtyre parashikimeve Messi do të jetë fitues.

Rënditja është si më poshtë :

    1. Lionel Messi ( 645 pikë)
    2. Robert Lewandoëski (631 pikë )
    3. Karim Benzema ( 483 pikë )
    4. Jorginho ( 328 pikë)
    5. Cristiano Ronaldo ( 154 pikë )/H.LL/albeu.com


Shtuar 29.10.2021 15:16