Oferta nga ekipe të mëdha, reagon Dumfries: Synimi im është Interi

Holandezi Denzel Dumfries, u transferua tek Interi për të zëvendësuar Achraf Hakimin, i cili u largua drejt PSG-së dy sezone më parë.

Dumfries edhe pse nuk ka arritur nivelin e Hakimit, këtë sezon është një titullar për Inzaghin dhe për momentin Interi nuk ka më të mirë se ai krah.

Paraqitjet pozitive të njëpasnjëshme kanë rritur interesimin e disa klubeve të mëdha, por Dumfries është shprehur së fundmi se synimi i tij është Interi.

“Interesi (nga klubet e mëdha) sigurisht që më kënaq, por synimi im është Interi,” u shreh Denzel Dumfries për De Telegraf. /albeu.com