Nuk është Morata, Barcelona dëshiron të huazojë yllin e Juventusit

Jordi Alba nuk është bindës dhe askush te Barcelona, ​​madje as Xavi, nuk dëshiron të presë verën për të përforcuar mbrojtësin e majtë, ndaj Mateu Alemany po punon kundër kohës për të gjetur një opsion afatshkurtër.

Ideja do të ishte shtimi i një niveli parash deri në verë dhe tashmë në merkato të verës për të vënë bast shumë për opsionin e parë në axhendë, José Luis Gayá.

Në pritje për të negociuar atëherë për Valencia-n, futbollisti që drejton sekretariatin teknik të Barçës tani do të ishte Alex Sandro, një futbollist që luan për Juventusin në Torino. Braziliani ka kohë që dëshiron të largohet, por e vërteta është se Allegri nuk ka një plan më të mirë as për korsinë e majtë.

Barcelona ka trokitur në derën e Alex Sandro-s dhe është e gatshme ta nënshkruajë atë për muajt e fundit të sezonit. r.t/albeu.com

Shtuar 18.01.2022 09:35