Nuk bindin në mesfushë, Man United hedh sytë nga Reali dhe Milani

Man United nuk është i kënaqur me performancën e mesfushorëve difensivë dhe shikon mundësinë e transferimir të Casemiros ose Kessie.

“Djajtë e Kuq” duan të forcojnë lojtarët si Fred ose Nemanja Matic, që nuk kanë bindur me paraqitjet e fundit.

Sipas Independent, Declan Rice që një kohë është në listën e Unitedit, por tani edhe Casemiro ose Kessie shihen si alternativa.

Ende nuk dihet kush është prioritet për klubin anglez, por Kessie në verë do jetë agjent i lirë, në rast që nuk rinovon me Milanin.

United nuk është i vetmi që e do Kessie, ngase kërkohet edhe si Tottenham dhe PSG.

Ndërkohë, Casemiro që sa vite është pjesë e formacionit bazë të Real Madrid dhe nuk dihet nëse klubi spanjoll do vendos ta largojë brazilianin.


Shtuar 21.09.2021 16:34