Novak Djokoviç harron Australinë dhe feston me këngë ANTISHQIPTARE (VIDEO)

Tenisti nga Serbia, Novak Djokoviç po qëndron në Budva ku do të marrë dhe titullin si “Qytetar Nderi”.

Mbrëmjen e djeshme ai ka qënë i ftuar nga kryetari i bashkisë në një darkë të hareshme.  Ata kanë festuar me këngë nacionaliste serbe. Në video shihet Djokoviç duke kërcyer dhe duke tundur shaminë.

Kënga që ai po këndonte dhe kërcente titullohej “Oj Kosovo”.

Ditë më parë, ai u vu në qendër të mediave botërore pasi tentoi të mashtrojë autoritet australiane mbi vaksinën anti-COVID-19./ h.ll/albeu.com

Shtuar 28.01.2022 14:35