Njeriu që zbuloi Mbappen tregon se si e bindi lojtarin të transferohet në Monaco

Riccardo Pecini, njeriu që nënshkroi Kylian Mbappe për Monacon në fillimin e karrierës së tij, ka zbuluar se si erdhi nënshkrimi me superyllin.

Pecini, ish-drejtori teknik i Monacos, i cili tani është kreu i skautingut në klubin e Serie A, Spezia, tha për Goal: “Mbappe ishte në një nivel tjetër si fëmijë. Të gjithë në Francë e dinin tashmë. Pra, nuk ishte aq shumë për të gjetur Mbappe, si duke e bindur atë të bashkohet.”

“Kreu i klubit më tha, ‘Duhet ta shohësh’. Kështu, ne e pamë lojtarin së bashku dhe unë i thashë: “Çfarëdo që të kemi për të shpenzuar, do të shpenzojmë! Shkoni menjëherë!”

“Ai u hodh në aeroplan, shkoi në shtëpinë e djalit dhe u kthye shpejt me Mbappe dhe familjen e tij. Pra, kreu i klubit bëri shumë mirë, unë vetëm autorizova marrëveshjen.

“Skautingu u krye nga akademia dhe kur pashë Mbappe për herë të parë, ishte e lehtë të vendosej”, është shprehur Pecini.


Shtuar 19.11.2021 19:34

Tags: ,