Njëri nga pronarët e Chelseat do ta humbë rolin e tij në klub

Një raportim nga mediat në ishull ka zbuluar se një pronar i Chelseat së shpejti do të humbasë rolin e tij në klub.

Daily Mail pretendon se burimi i tyre i ka njoftuar se Todd Boehly do të hiqet nga posti i kryetarit të klubit londinez në vitin 2027.

Por, është aq drastike sa tingëllon dhe në dukje ka qenë gjithmonë pjesë e planit më të madh në klub gjithsesi.

Raportimi shton më tej se Chelsea do të emërojë një kryetar të ri në vitin 2027 për të zëvendësuar Todd Boehly.

Si pjesë e një marrëveshjeje të jashtëzakonshme, bashkëpronarët amerikanë të klubit mund të kalojnë kryesinë mes tyre çdo pesë vjet.

Dhe mund të zbulohet se synimi është ta bëjmë këtë kur të krijohet mundësia në fund të sezonit 2026-27.

Sipas kushteve të marrjes së grupit, Boehly mendohet të ketë ‘arritur i pari’ pavarësisht se ka një pakicë të aksioneve. /Telegrafi/


Shtuar 28.03.2024 17:45