Një super sulmues dhe një top mesfushor, ja kur do t’i zyrtarizojë Barcelona 2 lojtarët (FOTO LAJM)

Barcelona është njëra nga klubet e mdha më aktive këtë afat kalimtar veror.

Gjiganti spanjoll deri tanimë ka zyrtarizuar ardhjen e dy futbollistëve nga kampionët e Anglisë, Manchester City.

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero dhe mbrojtësi spanjoll Eric Garcia kanë nënshkruar dhe janë prezantuar tanimë nga klubi.

E javën e ardhshme pritet që katalunasit t’i zyrtarizojnë edhe dy përforcime të tjera.

Bëhet fjalë për dy futbollistët holandez Memphis Depay dhe Georgini Wijnaldum.

Që të dy lojtarët kanë arritur marrëveshje me Barcelonën dhe do t’iu bashkohen skuadrës nga La Liga si lojtarë të lirë.


Shtuar 4.06.2021 11:11