Një iranian mund të nxjerrë nga dera e pasme Xherdan Shaqirin te Lyoni

Duke e pabesueshme, por blerja e madhe e Lyon në verë, Xherdan Shaqiri mund të largohet vetëm pas 6 muajsh në ekip.

Shqiptari ka bërë një gjysmë sezoni me ulje-ngritje, por tifozët e duan dhe kanë pritshmëri të larta tek ai.

Mësohet se klubi do të tentojë ta shesë anësorin në merkaton e dimrit, për të fituar të ardhura për të nënshkruar më iranianin, Sardar Azmoun.

Sulmuesi i Zenit është prioriteti kryesor i klubit francez i cili do të përdorë çdo mundësi për të nënshkruar me të.

Shaqiri mund të sjellë në arkat e klubit një shifër prej 11 milion eurosh, ti cilat mënjëherë do t’i shkojnë si ofertë klubit rus. /albeu.com


Shtuar 30.12.2021 12:29