Neymar rikthehet në Francë: A do luajë ndaj Realit?

Neymar u kthye në Paris të dielën, tetë ditë më vonë se bashkëlojtarët e tjerë.

Asnjë rast, sepse vonesa është rënë dakord me klubin, teksa ndrydhi kyçin e këmbës së majtë me lëndime të ligamenteve, sulmuesi 29-vjeçar kishte marrë leje të qëndronte edhe një javë në Brazil, ku kaloi pushimet.

Barcelona vazhdoi programin e rikuperimit së bashku me fizioterapistin dhe trajnerin fizik që e shoqërojnë çdo ditë.

Rikthimi në stërvitje pritet për rreth tre javë, ndërsa do të duhet të presim për ta parë sërish në fushë; synimi është ta kenë në dispozicion për ndeshjen e dytë të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit. /albeu.com/


Shtuar 11.01.2022 16:07

Tags: ,