Neymar flet për Messin dhe Mbappe, por është i befasuar nga ky lojtar i PSG-së

Në intervistën e fundit për të përditshmen”La Republica”, Neymar nuk ka kursyer komentet për Messin, Mbappenë dhe Marco Verrattin.

Sulmuesi i PSG-së e ka krahasuar italianin me Xavin dhe Iniestan.

“Jam shumë i lumtur që kam Leo Messin në skuadër. Ai nuk është vetëm një gjeni dhe një mik i mirë. Kur keni miq në krah, dita është më e lehtë dhe më e relaksuar. Shpresojmë, ne do të shkruajmë historinë siç kemi bërë te Barcelona”, tha Neymar për “La Repubblica”.

Neymar dhe Messi fituan Ligën e Kampionëve në vitin 2015, duke mposhtur Juventusin në finalen e lojtarit në Berlin.

Kur u pyet se cilët janë lojtarët që e kanë befasuar më shumë në PSG, Neymar u përgjigj:

“Dy prej tyre, Kylian Mbappé dhe Marco Verratti.

Mbappé është i ri, i shpejtë, një lojtar i madh. E dija që Verratti ishte një lojtar i shkëlqyer, por nuk e kuptova se ai ishte kaq spektakolar.

“Ai është një nga mesfushorët më të mirë me të cilët kam luajtur, së bashku me Xavi dhe Iniesta”, përfundoi Neymar.


Shtuar 29.10.2021 17:12