Newcastle thyen rekordin e klubit, transferon mesfushorin paraguaian Almiron

Miguel Almiron ka kompletuar transferimin tek skuadra e njohur angleze Newcastle United.

Mesfushori i talentuar paraguaian ka shkëlqyer në MLS duke ndihmuar skuadrën e tij Atlanta United ta fitoj titullin e parë në histori.

ETC – E premtja e Bardhe

E SPONSORUARSHIKO VIDEON

Në 62 të zhvilluara për dy vite, Almiron ka shënuar 21 gola dhe ka dhuruar 21 asistime për Atlantan.


Shtuar 31.01.2019 22:04