Newcastle tani po mendon të përforcojë mesfushën me yllin holandez

Tregu i Newcastle nuk mbaron këtu.

Pas Kieran Trippier dhe Chris Wood, ekipi anglez synon të forcojnë mesfushën dhe mund t’i drejtohen Manchester United për të kërkuar huazimin e Donny van de Beek.

Holandezi, i blerë në shtator 2020 për rreth 40 milionë, nuk ka gjetur hapësirë ​​me Solskjaer dhe situata nuk është përmirësuar as nën drejtimin e Ralf Rangnick.

Në gjurmët e tij, raporton Manchester Evening News, është edhe Borussia Dortmund. /albeu.com/


Shtuar 13.01.2022 17:02