Newcastle realizon transferimin e parë në merkato, afrohet lojtari i Atletico Madrid

Klubi anglez i Newcastle ka realizuar goditjen e parë në merkato.

Klubi në pronësi të sheikve ka realizuar trasnferimin e mbrojtësit anësor, Kieran Trippier nga Atletico Madrid.

Sipas “Sky Sports”, anësori anglez ka mbërritur në Angli dhe do të bëjë ekzaminimet mjekësore./ h.ll/albeu.com


Shtuar 5.01.2022 15:40