Newcastle gati goditjen e parë në merkato, 80 milion euro për sulmuesin kolumbian

Mesa duket Newcastle është i vendosur dhe gati për të bërë goditjen e parë në merkato.

Sulmuesi 24-vjeçar Luis Diaz është emri i lakuar për sulmin e ekipit anglez.

Diaz po kalon një formë shumë të mirë me ekipin portugez të Porto-s duke shënuar këtë sezon deri më tani 6 gola në 8 ndeshje në Primiera Liga , ndërkohë golin e tij të parë në “Champions League” e shënoi ndaj Milan-it në fitoren 1-0.

Kolumbiani ka vlerën e 30 milion euro por klubi anglez është gati të shpenzojë 80 milionë euro për të.


Shtuar 22.10.2021 11:07