Newcastle futet “all-in” për yllin kroat të Interit

Marcelo Brozovic tashmë ka një ofertë tërheqëse në tryezën e agjentit të tij për të vazhduar karrierën e tij larg Interit. Nuk do të jetë Atlético, Monaco apo Bayern ata që mund ta largojnë atë nga klubi Neroazzurro, por Newcastle.

Pasaniku i ri i futbollit europian nuk dëshiron të humbasë mundësinë për të shtuar një mesfushor të klasit botëror me kosto zero, ndaj po përgatit një ofertë që do të ishte e pakrahasueshme jo vetëm për Interin, por për të gjithë të interesuarit për kroatin.

Propozimi i “qymyrxhinjve” do të ishte një kontratë për tre sezone me një normë prej 7 milion euro në vit, për sa kohë që lojtari të arrijë i lirë, përndryshe ata nuk do të hyjnë në ofertë për shërbimet e tyre.

Brozovic do të duhet të mendojë tani nëse pranon të provojë fatin në Premierligë ose në të kundërtën, dëgjon oferta të tjera apo rinovon me Interin. Oferta e skuadrës britanike është padyshim e pakundërshtueshme dhe joshëse. /albeu.com


Shtuar 26.10.2021 15:20