Newcastle dhe Licester ktehen në rivalë të Brentford për nënshkrimin me Eriksen

Newcastle United dhe Licester City janë të gatshëm të provojnë të fitojnë garën me Brentford për të nënshkruar me Christian Eriksen.

Daneze është i vendosur të luaj përsëri pas arrestit kardiak duke luajtur për Danimarkën në Euro 2020.

29-vjeçari nuk ka frikë dhe është i vendosur për kthyer me përfaqësuesen tij në kohë për Kupën e Botës në Katar.

Kontrata e tij me Interin u ndërpre për shkak të rregullave në Serie A që ndalon futbollistët me ICD të luajnë në Itali.

Së fundmi ai është stërvitur me klubin zviceran të Minnows Chiaso për të mbajtur formën fizike, në një kohë kur disa klube janë të interesuara për të.

Brentford është gati t’i ofrojë atij një marrëveshje deri në fund të sezonit dhe të kthejë ish-lojtarin e Tottenham në Premier League.

Tani “The Times” deklaron se Newcastle dhe Licester janë gjithashtu të interesuara për mesfushorin.

Brentford mbetet në bisedime me Eriksen dhe i ka ofruar atij një marrëveshje deri në fund të sezonit me opsionin e 12 muajve të tjerë.

Por duket se ai dhe përfaqësuesit e tij janë gati të peshojnë të gjitha ofertat e tyre përpara se të vendosin për destinacionin e tij të ardhshëm. r.t/albeu.com

Shtuar 18.01.2022 14:49