Newcastle dëshiron të tundojë Kroos

Toni Kroos ka kontratë me Real Madridin deri në qershor të vitit 2023, por nuk përjashtohet mundësia që ai të bëjë më shumë bagazhe në fund të sezonit. Reprezentuesi gjerman la të kuptohej një pension dyvjeçar, por kjo mund të shtyhet nëse më në fund vendos të ndalet në Angli.

Sipas disa mediave lokale, Newcastle është i gatshëm të vendosë 30 milionë euro për të marrë ish-Bajernin e Mynihut. Urracasit aktualisht janë në kërkim të një trajneri për të shmangur debaklin e rënies nga kategoria, por nuk e humbasin vëmendjen sezonin e ardhshëm.

Ideja e menaxhmentit të sportit është të krijojë një skuadër që të mund të aspirojë gjithçka dhe dëshiron që gjermani të jetë shefi nga motorri. Nga ana e tij, Real Madridi është duke llogaritur lojtarin për sezonin e ardhshëm, por nëse ideja e Kroos është të largohet nga klubi, ata nuk do të vendosin shumë pengesa. /albeu.com


Shtuar 1.11.2021 18:54