“Nëse do pije Coca-Cola do ishe në ‘Euro’ si Xhaka”, tifozët tallen me Ronaldon (FOTO LAJM)

Tifozët kanë bërë shaka me Cristiano Ronaldon, pasi mesfushori Granit Xhaka dje u pa duke pirë “Coca-Cola” para penalltive me Francën.

Veprimi i Ronaldos në konferencë për media u bë viral, pasi largoi dy shishe Coca-Cola dhe tha ‘pini ujë’.

Edhe pse nuk gjuajti nga penalltia, rezultati doli i suksesshëm, pasi Zvicra mposhti Francën me rezultat 5 – 4. Ndërkohë, tifozët kanë bërë shaka me CR7 duke e lidhur me situatën e Xhakës.

“Xhaka luan për 120 minuta dhe pastaj merr Coca-Cola. Shiko Ronaldo. Lojtarët elitarë i pëlqejnë këto gjëra”.

“Vetëm nëse Cristiano Ronaldo do pinte Cola, ai do ishte në Euro. Shikoni Xhakën që ndihet shumë i qetësuar me Coke”.

“Jeni duke më thënë se Xhaka zhvilloi 120 minuta dhe pastaj mori Coca-Cola për të motivuar bashkëlojtarët të mposhtin Francën në penallti. Çfarë legjende”.

“Ronaldo pi ujë, Xhaka pi coca-cola, vetëm njëri prej tyre është në çerekfinale”, ishin disa nga komentet e shumta të tifozëve në rrjetet sociale.

Ndërkohë, Xhaka është i pezulluar për ndeshjen e radhës ndaj Spanjës, shkaku i kartonëve.

 


Shtuar 29.06.2021 18:14