Ndeshjet e marsit, Anglia publikon listën e lojtarëve

Kombëtarja e Anglisë ka bërë publike listën e lojtëreve të grumbullua për sfidat e muajit mars.

“Tre Luanët” fillimisht do të përballen me San Marinon, më pas do të udhëtojnë për në Tiranë ku do ndeshet Kombëtaren Shqiptare në “Air Albania” dhe në fund me Ploninë.

Listae plotë:

Portierë: Dean Henderson, Sam Johnstone, Nick Pope

Mbrojtësit:  Ben Chilwell, Conor Coady, Eric Dier, Reece James, Harry Maguire, Tyrone Mings, Luke Shaw, John Stones, Kieran Trippier, Kyle walker

Mesfushorët:  Jude Bellingham, Phil Foden, Jesse Lingard, Mason Mount, Kalvin Phillips, Declan Rice, James Ward-Proëse

Sulmuesit:  Dominic Calvert-Lewin, Harry Kan, Marcus Rashford, Bukayo Saka, Raheem Sterling, Olli Watkins. /albeu.com/


Shtuar 18.03.2021 15:16