Ndeshja e fundit me Dortmundin, pamje emocionuese të Haaland me tifozët (VIDEO)

Sot luhet ndeshja e fundit e Bundesligës për këtë sezon.

Dortmund është duke u ndeshur me Hertha Berlin, por përpara ndeshjes ka ndodhur një moment emocionues.

Gjatë stërvitjes përpara ndeshjes në stadiumin e mbushur plotë, Haaland ka shkuar te tifozët e ekipit të verdhë për t’u përshëndetur me ta.

Tifozeria ka brohoritur emrin e tij dhe ka duartrokitur pa pushim në shenjë falënderimi për ato çfarë Haaland ka bërë për ekipin.

Sot është ndeshja e fundit për Haaland si një lojtar i Dortmund, pasi ai tashmë është transferuar te Manchester City./ h.ll/albeu.com

Shtuar 14.05.2022 17:18