Ndërhyrje horror, ylli i Ukrainës 6 muaj jashtë fushave

Lojtari i Ukrainës, Artem Besedin ka pësuar një dëmtim të rëndë.

 Mbrojtësi i Suedisë, Danielson bëri një ndërhyrje brutale ndaj sulmyesit të Ukrainës teksa ndeshja kishte kaluar në shtesë

Sipas “Goal Italia”, Besedin ka pësuar lëndim të rëndë në ligamente nga ndërhyrja dhe do të mungojë së paku gjashtë muaj.

Danielson u ndëshkua me të kuq pas rishikimit nga sistemi VAR.

Në fund, Ukraina doli triumfuese nga dueli ne “Hampden Pak” dhe u kualifikua në çerekfinale të “Euro 2020”./


Shtuar 30.06.2021 19:11

Tags: ,