Akuzat për sulm seksual, gjykata liron nga qelia komedianin amerikan

Komediani amerikan Bill Cobsy do të dalë nga burgu pasi Gjykata e Lartë në Pensilvani e shpalli të pafajshëm, pas akuzave për sulm seksual. Ai tashmë ka fituar lirinë.

83-vjeçari ka kryer më shumë se dy vjet burg.

Ai ishte shpallur fajtor për drogë dhe ngacmim të ish-lojtares së basketbollit Andrea Constand në 2004./albeu.com


Shtuar 30.06.2021 19:14