“Mua, mua, mua”, ish-ylli i Man.United zbulon maninë mahnitëse të Ronaldos për të pasur sukses (FOTO LAJM)

Vetë fiksimi i Ronaldos e ndihmoi atë të bëhej lojtari që është sot, sipas  ish-shokut të ekipit të Manchester United.

Danezi, Mads Timm kaloi tre vjet  me yllin e Juventusit, i cili u nënshkrua nga Sporting Lisbon për 12.24 milion £ në 2003.

Timm, i cili tani luan për klubin danez të Serie 1 Kerteminde Boldklub, kujtoi se si legjenda portugeze u ngacmua për modelin e tij dhe mënyrën se si ai luajti , por qëndroi fort në armët e tij dhe u qëndroi përballë shokëve të vjetër të skuadrës.

Dhe në fund ishte qëndrimi i tij “unë, unë, unë” që e shndërroi atë në zotin e futbollit që është sot. /albeu.com/


Shtuar 14.03.2021 15:57

Tags: , ,