Momente frike në Liverpool – Wolves, portieri pëson dëmtim horror dhe largohet me maskë oksigjeni (VIDEO)

Frika i pushtoi të gjithë në ndeshjen e mbrëmshme mes Liverpool dhe Ëolves, teksa portieri portugez pësoi një dëmtim horror dhe ra pa ndjenja.

Në minutën e 86-të, portieri Rui Patricio mori një goditje në kokë pas një përplasje të ashpër me mbrojtësin e tij, Coady.

Gjatë një aksioni mjaft të shpejtë, mbrojtësi nuk e pa daljen e portierit dhe u përplas me kokën e tij, duke i dhënë një dëmtim të rëndë.

Rui Patricio u shoqërua menjëherë për në spital dhe ndeshja u ndërpre për gati 15 minuta.

Në fund, sfida u shty deri në minutën e 108-të, kur erdhi edhe vërshëllima përfundimtare e gjyqtarit kryesor të takimit. /albeu.com/


Shtuar 16.03.2021 08:43