Mohamed Salah lëndohet në Kupën e Kombeve të Afrikës, shqetësohen tifozët e Liverpoolit

Tifozët e Liverpool janë të shqetësuar pasi Mohamed Salah u detyrua të largohej i lënduar në ndeshjen e Egjiptit për Kupën e Kombeve të Afrikës kundër Ganës.

Sulmuesi u detyrua të largohej në fund të pjesës së parë gjatë ndeshjes së Egjiptit kundër Ganës dhe dukej se tregonte kofshën e tij teksa shkonte me këmbë drejt bankinës.

Salah që pëson një dëmtim gjatë largimit nga Anfield u konsiderua gjithmonë si skenari më i keq për tifozët e Liverpool kur lojtari u nis për në Kupën e Kombeve në fillim të këtij muaji.

Dhe të enjten në mbrëmje ata u përgjigjën me shqetësim të madh pasi 31-vjeçari u tërhoq nga përballja e tij ndaj Ganës.

“Nuk e mendoja as që ishte e mundur që Salah të lëndohej”, ka shkruar një tifoz në platformën X.

“Dëmtimi i Salah në kofshë. Shpresojmë që të mos jetë një dëmtim serioz. I mërzitur për të”, shkroi një tjetër tifoz.

“Shpresoj se nuk do të jetë e gjatë. Ndeshjet ndërkombëtare nuk janë kurrë të sjellshëm me ne”, ishte komenti i tifozit të tretë.

Ndërkohë, një mbështetës optimist tha: “Herën e fundit që Salah pati një dëmtim të kofshës, Liverpooli përfundoi duke fituar ligën”. /Telegrafi/


Shtuar 19.01.2024 14:57