Mkhitaryan: Një ditë do të kthehem tek Dortmund

Henrikh Mkhitaryan, sulmuesi i Romës, flet për “Sport1” duke kujtuar vitet në Borussia Dortmund.

“Vitet më të mira të karrierës sime si futbollist, të luaj atje është një ëndërr për këdo. Unë nuk u largova për para, por për të provuar Premier League. Një ditë do të kthehem në Dortmund, jam i sigurt. Nuk e di nëse si lojtar, por sigurisht si spektator.”

Mkhitaryan vitet më të arta të karrierës I ka patur pikërisht tek Borussia Dortmund ku ka luajtur 140 ndeshje dhe ka shënuar 41 gola e ka shërbyer 49 asistime./h.ll/albeu.com


Shtuar 15.11.2021 13:47