Mjafton goli i Lukakut, Belgjika mposht Kroacinë (VIDEO)

Kombëtarja e Belgjikës ka arritur të mposht me rezultat minimal Kombëtaren e Kroacisë.

 

Belgjika ia doli të fitojë me rezultat minimal 1 – 0.

Ishte qendërsulmuesi Romelu Lukaku që pas një topi të kthyer pranoi topin në zonës e rrezikshme dhe në mënyrën fenomenale realizoi në portën e kundërshtarëve.

Ndërkohë, edhe pjesën e dytë, Belgjika dominoi duke pasur më shumë gjuajtje në portë, por nuk i konkretizuan rastet.

Kjo ndeshje për dy skuadrat, ishte ‘testi’ i fundit para “Euro 2020”.

Shtuar 6.06.2021 10:06