Milani triumfon ndaj Romës, 1 pikë larg kreut (VIDEO)

Milani ka triumfuar 3-1 ndaj Romës.

Olivier Giroud u tregua i saktë nga pika e penalltisë në minutën e 8, ndërkohë nuk shkoi shumë dhe rosonerët dyfishuan epërsinë me Junior Messias në minutën e 17-të.

Romakët u kthyen në lojë në minutën e 40-të me Tammy Abraham

Roma në minutën e 74-të mbeti me një futbollist më pak në fushë kur Rick Karsdorp u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

Kuqezinjtë e shfrytëzuan për mrekulli avantazhin e një futbollisti më tepër në fushë duke e realizuar golin e tretë dhe të qetësisë nëpërmjet Rafael Leaos në minutën e 82-të.

Situata në minutat shtesë u bë dramatike pasi mbrojtësi i Romës, Gianluca Mancini u ndëshkua me karton direkt të kuq, duke u bërë penallti në favor të Milanit, mirëpo Ibrahimovic gaboi nga pika e bardhë, për të mbetur në fund rezultati final 3-1.

Me 45 pikë të grumbulluara Milani i vihet në  ndjekje Interit me vetëm një pikë. /albeu.com/


Shtuar 6.01.2022 20:42

Tags: ,