Konfliktet Basha-Berisha, Rama mesazh “të koduar”: Nuk keni pse garoni për të treguar se cili është më i poshtër (FOTO LAJM)

Kryeministri Rama ka thumbuar Sali Berishën dhe Lulzim Bashën lidhur me konfliktin e fundit që po zhvillohet mes tyre në PD.

Rama përmes një shprehjeje të shkrimtarit të njohur rus, Dostojevskit, është shprehur se nuk kanëpse garojnë se kush është më i poshtër.

Komenti nga Rama:

Rrini të qetë!

Në ferr ka vend për të gjithë dhe nuk ia vlen të bëni një garë kaq të ashpër për të treguar se cili është më i poshtër se tjetri!

Dostojevski/albeu.com/


Shtuar 6.01.2022 20:39